Kontakt

AARHUS TEATER
Teatergaden
8000 Aarhus C

Vi beklager!

Vi oplever i øjeblikket problemer med vores mailsystem og kan derfor ikke modtage eller besvare mails sendt til billet@ eller info@

Dette problem har desværre stået på hele ugen og har du ikke modtaget et svar, kan du skrive til arrangement@aarhustater.dk

__________________________

BILLETSERVICE
Tlf. (man-fre 10-16): 70 21 30 21
Mail: billet@aarhusteater.dk

Andre henvendelser:
info@aarhusteater.dk

Arrangementer og rundvisninger
mail: arrangement@aarhusteater.dk

Restaurant og bestilling ved Cafe Hack
mail: info@cafehack.dk

______________________________

ADMINISTRATION
Kun omstilling til værksteder og ansatte
Tlf. 89 33 23 00

______________________________

AARHUS TEATER
Skolegade 4
8000 Aarhus C
CVR NR. 38 40 40 16

Bankforbindelse:
Danske Bank 3627 konto nr. 3617218046
Iban: DK9830003617218046
Swift: DABADKKK

 

Ledige stillinger

Der er i øjeblikket ingen ledige stillinger på Aarhus Teater. 

Uopfordrede ansøgninger kan sendes til HR-chef Lene Christensen på lene.christensen@aarhusteater.dk

Aarhus Teater kontakt afdeling 


LEDELSE

Teaterdirektør Trine Holm Thomsen / mail trine.thomsen@aarhusteater.dk

Direktør Allan Aagaard / mail allan.aagaard@aarhusteater.dk

HR chef Lene Christensen / mail lene.christensen@aarhusteater.dk

AFDELINGSLEDERE

Økonomichef Søren Just / mail: soeren.just@aarhusteater.dk

Producent Anette Lindblad Væring / mail: annette.vaering@aarhusteater.dk

Kommunikationschef Morten Daugbjerg / mail: morten.daugbjerg@aarhusteater.dk

Salgs- og Marketingchef Emilie Brøgger / mail: marketing@aarhusteater.dk

Produktionsleder Line Bjergø / mail: line.bjergoe@aarhusteater.dk

Scenechef Jesper Ahnfeldt / mail: jesper.ahnfeldt@aarhusteater.dk

Værkstedschef Lars Fog / mail: lars.fog@aarhusteater.dk

Chefdramaturg Hanne Lund Joensen / mail: hanne.joensen@aarhusteater.dk

Arrangements- og partnerskabschef Rikke Dueholm / mail: rikke.dueholm@aarhusteater.dk